logo logo
Детоксикация и реабилитация

Центр практической психологии
и психиатрии

Детоксикація – головний помічник при тривалому вживанні алкогольних напоїв

Вивести всі токсини, що накопичилися в організмі під час прийому спиртного, можна за допомогою процедури під назвою детоксикації. Вона дозволяє повністю зняти всі симптоми похмілля та нормалізувати роботу організму.

Детоксикація: перший крок до тверезості

Під час прийому спиртовмісних напоїв у великих кількостях відбувається інтоксикація організму, що впливає на багато органів людини. За допомогою процедури вдасться:

  1. відновити імунну систему;
  2. нормалізувати роботу органів;
  3. налагодити метаболічні процеси;
  4. повністю вивести токсини.

Під час тривалого вживання алкоголю перше, що потрібно зробити – це провести детоксикацію. Тільки після цього можна переходити до лікування залежності, у тому числі проходити курс реабілітації, виконувати кодування. Існує кілька видів процедури, а саме:

Медикаментозна детоксикація: особливості

Призначається у разі, якщо в людини діагностують отруєння спиртом середньої чи важкої форми. У такому разі необхідно звернутися до лікарів, оскільки лікування відбувається у стінах лікарні. Хворий почувається погано, у нього можуть спостерігатися такі симптоми, як блювання, сильний біль голови, порушення дихання, підвищений тиск. За відсутності лікування людина може впасти в комусь чи померти. Для нормалізації стану пацієнта використовуються препарати, зокрема:

  1. Абсорбенти. З їхньою допомогою відбувається виведення отрути з організму.
  2. Седативні медикаменти. Дозволяють відновити емоційний стан пацієнта, справляють заспокійливий ефект.
  3. Гепатопротектори. Дозволяють налагодити правильну роботу печінки.
  4. Вітаміни. Комплекс підбирається відновлення пошкоджених органів.
  5. Кардіопротектори. Поліпшують роботу серцевої системи.

Детоксикація здійснюється шляхом встановлення крапельниці. Її склад підбирається лікарем, виходячи зі стану пацієнта та результатів обстежень.

Детоксикація за допомогою апарату

Потрібно лише при важких формах отруєння алкоголем. Проводити процедуру можна лише у стаціонарі. Існує кілька різновидів апаратної детоксикації, а саме:

Даний тип процедури призначається не у всіх випадках, оскільки кожен різновид очищення має низку протипоказань.

Детоксикація за допомогою народних методик

Очищення в такий спосіб підходить тільки в тому випадку, якщо отруєння легкого ступеня. Перше, що потрібно зробити – це відновити водний баланс. Зневоднення виникає внаслідок вживання великої кількості алкоголю, тому допомогти організму повернутись у нормальний стан можна за допомогою прийому великої кількості води, у тому числі мінеральної, соків, відварів на основі трав, легкого бульйону.

Не варто перевантажувати шлунково-кишковий тракт та печінку, тому варто відмовитися від прийому сильно жирної та смаженої їжі. Необхідно ввести в раціон більше свіжих овочів та фруктів, а також злаків. Для відновлення організму будуть потрібні сили, тому хворому потрібно добре висипатися і відпочити.