Що таке наркотик ЛСД?

Лікування залежності від ЛСД у Києві у приватній клініці Пальміра Плюс. Що таке ЛСД наркотик, впливом геть організм, різні форми наркотичної залежності, як діє психіку, як проявляється передозування.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Що таке наркотик ЛСД?

Наркотик ЛСД – що це?

ЛСД, або діетиламід лізергінової кислоти, це галюциногенний препарат, який змінює сприйняття навколишнього світу людиною.

Також відомий як: кислота, кубики цукру, біла блискавка, доза, тріппінг, промокашка.

ЛСД не має характерного запаху, кольору або смаку. Його можна наносити на маленькі квадратики паперу, які люди або облизують, або ковтають.

Випускається у вигляді білого порошку без запаху. ЛСД також іноді продається як:

  • рідина;
  • у таблетках;
  • у капсулах;

Чиста форма ЛСД дуже сильна, тому її зазвичай розбавляють іншими речовинами. Цей препарат змінює відчуття простору, відстані та часу. Люди можуть відчувати дивні почуття і сильні емоції.

Багато користувачів описують свій досвід як “кислотну подорож”, яка може тривати до 12 годин. Однак ЛСД також може викликати “бед-тріпи” - стани паніки, замішання, смутку, печалі та страшних образів. Ці неприємні переживання можуть виникнути вже після першого застосування і навіть після закінчення дії препарату. Оскільки ЛСД також впливає на судження і поведінку, наркомани можуть опинитися в небезпечних ситуаціях для себе.

Фізичні зміни можуть включати прискорене серцебиття і підвищення кров’яного тиску, м’язові судоми, розширення зіниць, пітливість, безсоння і втрату апетиту.

Різновиди наркотичної залежності ЛСД

ЛСД - це наркотик, який має одну особливість. Потрапляючи в організм людини, він дуже швидко викликає звикання. Наркозалежному з кожним разом потрібна все більша доза цієї речовини, щоб отримати бажаний ефект.

ЛСД не викликає фізичної залежності, як це може відбуватися, наприклад, з опіатами або алкоголем. Однак існує величезний ризик розвитку психологічної залежності від цієї речовини, яка може призвести до серйозних психологічних проблем, включно з тривожними розладами, депресією або психотичними розладами.

Людина, яка не отримала чергову дозу ЛСД, не може адекватно сприймати навколишній світ. Він здається їй сірим, позбавленим будь-якого сенсу. І тільки після вживання наркотику життя починає грати фарбами і наповнюється емоціями.

У результаті ЛСД повністю змінює життя людини, привносячи в нього такі проблеми:

  • відсутність прагнення працювати і можливість втрати через це робочого місця;
  • проблеми у стосунках із близькими та друзями;
  • несприйняття з боку оточуючих через неадекватну поведінку

Після потрапляння наркотику в організм його вплив проявляється в кілька етапів. Приблизно це відбувається так:

  • На першому етапі, який стартує через 5-6 хвилин після прийому ЛСД, у людини частішає серцевий ритм і з’являється запаморочення довільної інтенсивності.
  • Друга стадія починається через 15 хвилин після прийому наркотику. Думки людини плутаються, мова стає незв’язною, виникає і посилюється марення.
  • Після закінчення 3 годин з’являються зорові та слухові галюцинації, людина губиться в часі та просторі, не сприймає оточуючих.
  • Через 12 годин після прийому дія наркотику припиняється, реальність потроху відновлює свої обриси, але пацієнт ще досить довго почувається втомленим і розбитим.

Якщо розглянути більш тривалі періоди впливу ЛСД на людський організм, то можна розділити цей процес на три стадії:

  1. На початковому етапі людина, яка вживає наркотик, повністю впевнена в тому, що зможе легко обійтися без нього і в будь-який момент припинити прийом;
  2. На другій стадії в організмі починаються зміни з боку всіх систем, наявні хронічні захворювання переходять у форму загострення;
  3. На третьому етапі виникає психологічна залежність, з якою впоратися без професійної допомоги практично неможливо.

Важливо розуміти, що реакція на ЛСД у кожної людини індивідуальна і залежить від безлічі факторів, таких як дозування, наявність хронічних захворювань, вік, вага, вживання інших речовин разом із наркотиком.

Зловживання ЛСД: сумні наслідки

У більшості випадків неможливо більш-менш точно передбачити, якою буде поведінка наркозалежної людини, оскільки згубному впливу піддаються всі органи людського тіла. З максимальною очевидністю проявляється погіршення психічного здоров’я, яке практично неможливо не помітити. Найбільшу небезпеку як для самого наркомана, так і для оточуючих, становлять такі стани:

  1. Гострий психоз. Він може проявлятися у вигляді нападів необґрунтованої агресії, депресії, параної.
  2. Тривалі галюцинації. Пацієнта постійно переслідують неіснуючі видіння, яких неможливо позбутися без медикаментозного лікування.
  3. Флешбеки. У цьому випадку можливі короткочасні слухові та зорові галюцинації навіть після того, як людина перестала вживати ЛСД.
  4. “Аліса в країні чудес”. Так називається синдром, якому властиве порушення координації рухів, неможливість реально оцінити розміри і пропорції предметів.
  5. Схильності до самогубства. Такі думки часто виникають на тлі глибокої депресії, викликаної прийомом наркотику.

Синтетичні аналоги, які наркоділки часто видають за справжній ЛСД, є дуже небезпечними з низки причин. Так, вони містять різні токсичні домішки, побічні ефекти від цих препаратів сильніші, дозування досить відносне. Тому ці речовини ще більш небезпечні для людини, ніж сам ЛСД.

Як проявляється передозування?

У разі передозування ЛСД можуть виникнути такі симптоми:

  • Посилення негативних ефектів, таких як тривога, страх, паніка і параноя.
  • Більш інтенсивні та лякаючі галюцинації.
  • Прискорене серцебиття і підвищений кров’яний тиск.
  • Розлади сну, безсоння.
  • Сильна м’язова напруженість і тремтіння.
  • Розширення зіниць.
  • Неадекватна поведінка та різкі зміни настрою.
  • Можливо, втрата свідомості або кома, але це вкрай рідко.

Якщо у вас або у когось із ваших знайомих виникли підозри на передозування ЛСД, важливо негайно звернутися по медичну допомогу.

Передозування цим наркотиком може мати непередбачувані наслідки, аж до смертельного результату. ЛСД посилює всі фізіологічні процеси в організмі, тому важливо негайно звернутися по медичну допомогу при появі симптомів передозування.

Як лікувати?

Турбота про близьких, які страждають від наркоманії, часто стає важчим тягарем, ніж для самого наркозалежного, який може відмовлятися від медичної допомоги на початкових стадіях хвороби. Відмова від лікування може призвести до поступової деградації особистості.

Без своєчасного втручання лікарів депресія може перерости в психоз із галюцинаціями. У цей період наркозалежний стає небезпечним не тільки для себе, а й для оточуючих, оскільки його сприйняття реальності та сну змішується через галюцинації та параною.

Самостійне припинення вживання наркотиків неможливе, і для цього потрібна повна детоксикація організму в стаціонарі з подальшою реабілітацією. Що раніше почнеться терапія, то більше шансів на успіх.

Якщо ви або близька людина страждає на наркоманію, зверніться до реабілітаційного центру для отримання кваліфікованої допомоги та психологічної підтримки. Зверніться в приватну клініку в Києві “Пальміру Плюс” і врятуйте життя дорогої вам людини, запобігши страшним наслідкам.

Іноді родичі сподіваються, що наркозалежний усвідомлює необхідність лікування, але найчастіше це не відбувається з кількох причин, включно із запереченням залежності, страхом перед життям у тверезому стані та небажанням кинути наркотики. У таких випадках важливо звернутися по допомогу до фахівців і почати лікування якомога швидше.

Для діагностики залежності від ЛСД зазвичай проводять клінічне інтерв’ю з наркологом і психотерапевтом. Додаткові обстеження можуть призначатися в міру необхідності, щоб скласти повну картину стану пацієнта і вибрати оптимальне лікування з огляду на індивідуальні особливості.

Источники:

  1. ЛСД — Вікипедія
  2. Довідник з психоактивних речовин
  3. Особливості лікування осіб із залежністю від психоактивних речовин